Gra miejska
podbeskidziewp.pl
Zapraszamy na III Grę Miejską „Tropami Solidarności”

Serdecznie zapraszamy na trzecią edycję Gry Miejskiej „Tropami Solidarności”, która  odbędzie się w Bielsku-Białej w sobotę,  14 grudnia 2019 roku w godzinach 15.30 – 19.00. Już dziś zarezerwujcie sobie czas w ten dzień - naprawdę warto!

Gra będzie łączyła w sobie elementy fabularnej gry terenowej oraz biegu na orientację.
Zadaniem uczestników będzie wcielenie się w działaczy “Solidarności”, sprostanie wyzwaniom czasów PRL-u i stanu wojennego (m.in. organizacja demonstracji związkowej, druk i kolportaż podziemnych biuletynów solidarnościowych, sprostanie przesłuchaniu przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa oraz wiele innych).
Gra będzie też okazją do spotkania się z prawdziwymi uczestnikami tamtych wydarzeń – organizatorami strajków, podziemnymi drukarzami i kolporterami, uczestnikami nielegalnych demonstracji.

Aby wziąć udział w grze miejskiej „Tropami Solidarności” wymagany jest zespół złożony z trzech lub czterech osób w wieku 16-21 lat, które lubią rywalizować i nie obawiają się poddać sprawdzianowi swoich umiejętności czytania mapy, rozwiązywania zagadek i szyfrów oraz wyszukiwania informacji. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody, a dla wszystkich uczestników poczęstunek i upominki.

Zespół należy zgłosić do 9 grudnia 2019 r. wypełniając formularz, który już wkrótce będzie dostępny na facebooku, zamieszczonym na wydarzeniu “Gra miejska “Solidarność” oraz na stronie internetowej stowarzyszenia Podbeskidzie Wspólna Pamięć

Uwaga: ilość grup jest ograniczona i o kwalifikacji decyduje kolejność zgłoszeń.

Formularz zgłoszeniowy znajdziesz TUTAJ

Kolejne szczegóły podamy już wkrótce!

- Poznali historię stanu wojennego - I Gra Miejska AD 2017
- Młodzi na tropach „Solidarności” - II Gra Miejska AD 2018