Wiadomości
podbeskidziewp.pl
Przed nami pierwsze dni listopada, uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny - czas zadumy i wspomnienia naszych zmarłych. Będziemy odwiedzać ich groby na dziesiątkach cmentarzy. Wielu z nich to działacze opozycji antykomunistycznej, ludzie godni, zasługujący na szczególną naszą pamięć i modlitwę.
{Play}
     

Zarząd Stowarzyszenia od ubiegłego roku na grobach naszych Zmarłych Koleżanek i Kolegów umieszcza tabliczki pamięci „Wdzięczni za wolność”. W ten sposób dziękujemy im za odwagę w walce o godność drugiego człowieka. upamiętniamy ich postawę i działalność. – To nasz obowiązek, dowód nie tylko pamięci, ale przede wszystkim wdzięczności za ich życie i służbę innym. Wielu z tych, których dziś odwiedzamy na cmentarzach, w przeszłości za wierność ideałom „Solidarności” płaciło swą wolnością – mówi prezes stowarzyszenia Bogdan Szozda.
W tym roku akcja ma być kontynuowana. - Zwracamy się do Was, Szanowni Państwo, o kontakt w tej sprawie ze Stowarzyszeniem, bo nie jesteśmy w stanie zdobyć informacji o umiejscowieniu wszystkich grobów osób zasługujących na to szczególne wspomnienie. Liczymy na sygnały kogo należy uhonorować naszą symboliczną plakietką i gdzie możemy znaleźć poszczególne groby – mówi prezes stowarzyszenia Bogdan Szozda.
Powyższe informacje prosimy kierować do:
- Artura Kasprzykowskiego – tel. 601 931 555,
- Bogdana Szozdy – tel. 502 273 376.